AYDIN DOĞA DOSTLARI
Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü

Haftanın Etkinliği

Hakkında

1996 Yılında Adnan Menderes Üniversitesi’nde Daire Başkanlığı, Genel Sekreter Yardımcılığı gibi birçok görevi yürüten Çetin UYGUR’ un  (1955 – 2011) çabaları ile başlayan doğa yürüyüşleri Aydın’da ilk olması ve doğaseverlerin doğa ile yürüyüş etkinlikleri vasıtasıyla tanışması açısından önem taşımaktadır. 
O yıllardan 2004 yılına kadar yürüyüş faaliyetleri Çetin Bey’in emekleri ve katılımcıların destekleri ile üniversite bünyesinde devam etmiştir. Çetin UYGUR üniversitedeki görevinden 2004 yılında emekli olarak ayrılmıştır. Emekli olduktan sonra Aydın Doğa Dostları adı ile bir grup oluşturan Çetin UYGUR, Aydın, Denizli, Muğla, İzmir, Manisa, Balıkesir, Uşak, Afyon, Isparta, Antalya gibi illerde tek günlük ve kamplı olmak üzere birçok etkinlik tertip etmiştir. Fethiye – Antalya arasındaki 509 KM uzunluğunda olan tarihi Likya Yolu bu süreçte Doğa Dostları Grubu tarafından yürünmüştür. 


Yürüyüş etkinliklerinin yanısıra katılımcıların bir ailenin ferdi gibi davranmaları, dertte, neşede, iyi günde, kötü günde her şeylerini paylaşmaları yıllarca devam eden faaliyetlerde en büyük kazancımız olmuştur. 


Çetin UYGUR’un 11 Eylül 2011 ‘de aramızdan beklenmedik bir anda aramızdan ayrılması sonrasında faaliyetlerine tüm arkadaşlarımızın ortak kararı ile devam eden grubumuz, 18.05.2012 tarih, 4444 sayılı İl Dernekler Müdürlüğü onay yazısı ile "AYDIN DOĞA DOSTLARI, DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ DERNEĞİ (AYDOSK)" olarak tüzel kişiliğe kavuşmuştur. 


Bundan sonra tüm etkinliklerimiz AYDOSK çatısı altında devam edecektir. 


Kendimize Çetin Bey’ in bize öğrettiği insan ve doğa sevgisi, saygı, anlayış, hoşgörü gibi artık unutulmaya başlanan hasletleri yaşamayı ve yaşatmayı amaç edinen arkadaşlardan oluşan kulübümüz, kamu yararına bir kulüp olduğunu unutmadan birçok etkinliği Aydın’lı vatandaşlarımız için gerçekleştirecektir. 


Bugünlere gelmemizde bize öncülük eden, bedenen aramızda olmayan ama ruhen her zaman aklımızda ve kalbimizde yaşamaya devam edecek Çetin UYGUR’ u unutmadan, hayatın devam ettiği gerçeğiyle de kulübümüzü yaşatmaya devam edeceğiz. Bizim için önemli olan kulübümüze üye olacak arkadaşlarımızın, ailemizden biri olarak kabul görmesi ve her şartta bu özelliğini devam ettirmesidir. 


Yolun açık olsun AYDOSK. Nice güzel etkinlikleri siz değerli dostlarımızla beraber, desteklerinizi yanımızda hissederek gerçekleştirmek dileklerimle saygılar sunarım.

Teoman OĞUZLU 
AYDOSK KURUCU BAŞKANI

Yürüyüşlerimiz


Facebook Sayfamız
webtasarım : cagrikesen - 2016